Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT PW zaprasza pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w kolejnych bezpłatnych szkoleniach mających na celu podniesienie kompetencji m.in. z zakresu zarządzania projektami, ryzykiem czy zmianą. Rekrutacja trwa do 30.03.2022 r. do godz. 12:00.
Nabór uczestników akredytowanych szkoleń zarządczych realizowany jest w ramach zadania 48 „Kompetentny Lider” projektu „NERW PW Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W jakich szkoleniach można wziąć udział?
Aktualnie oferujemy możliwość udziału w poniższych szkoleniach realizowanych w trybie stacjonarnym*:
Dwa terminy szkolenia do wyboru:
Opis szkolenia P3O Foundation dostępny jest -> tutaj
Opis szkolenia Change Management Foundation dostępny jest -> tutaj
Dwa terminy szkolenia do wyboru:
Opis szkolenia M_o_R Foundation dostępny jest -> tutaj. To jedna z ostatnich szans na zdobycie certyfikatu M_o_R Foundation, gdyż trwają prace nad likwidacją tego poziomu szkolenia i pozostawieniem jedynie jego trudniejszej wersji, tj. M_o_R Practitioner.
Opis szkolenia Prince2 Foundation dostępny jest -> tutaj
Opis szkolenia ABC Scrum Master dostępny jest -> tutaj
* Zajęcia w trybie stacjonarnym odbędą się w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przy ul. Rektorskiej 4. Ewentualna zmiana sposobu realizacji szkoleń z trybu stacjonarnego na zdalny nastąpi w przypadku, gdy istniejąca sytuacja epidemiologiczna oraz wynikające z niej obostrzenia uniemożliwią realizowanie zajęć stacjonarnych. W takim przypadku zajęcia zdalne odbędą się w tym samym terminie i godzinach, w którym planowane jest szkolenie w trybie stacjonarnym.
Co oznacza szkolenie dedykowane?
Mając na uwadze potrzeby rozwojowe Uczelni w zakresie realizacji projektów, zgodnie z par. 4 ust. 5 Regulaminu rekrutacji, wskazane szkolenia są dedykowane w pierwszej kolejności konkretnej grupie docelowej.
SZKOLENIE P3O FOUNDATION
Poznanie i wdrożenie metodyki dotyczącej funkcjonowania biur projektów, programów i portfeli P3O Foundation może znacząco ułatwić proces podejmowania decyzji i komunikację z zespołami projektowymi lub interesariuszami, jak również zapewnić wysokie standardy prowadzenia projektu, programu i portfela, wyspecjalizowane zasoby wspomagające realizację tych inicjatyw oraz nadzór, który pozwoli na sprawne wykrycie i skorygowanie mogących się pojawić nieprawidłowości. W związku z powyższym do udziału w tym szkoleniu zapraszamy w szczególności osoby kierujące biurami/działami/zespołami zajmującymi się wsparciem i obsługą projektów na poziomie podstawowych i ogólnouczelnianych jednostek organizacyjnych oraz jednostek administracji centralnej, pracowników takich biur/działów/zespołów oraz kadrę zarządzającą odpowiedzialną za wprowadzenie ustrukturyzowanego podejścia do zarządzania projektami, programami i portfelem.
W uzasadnieniu zawartym w Formularzu rekrutacyjnym wymagane jest wpisanie informacji o nazwie jednostki, w ramach której funkcjonuje biuro/dział/zespół, a w przypadku, gdy takie biuro/dział/zespół jeszcze nie funkcjonuje - deklaracja w ramach jakiej jednostki i kiedy planowane jest jego utworzenie.
SZKOLENIA PRINCE2 FOUNDATION ORAZ M_o_R FOUNDATION
Ukończenie akredytowanych szkoleń i uzyskanie uznanych na całym świecie certyfikatów w zakresie zarządzania projektami Prince2 Foundation czy zarządzania ryzykiem M_o_R Foundation może znacząco ułatwić aplikowanie o środki krajowe i międzynarodowe na projekty badawcze, naukowe czy dydaktyczne. Daje bowiem możliwość pełniejszego spełnienia kryteriów oceny wniosków aplikacyjnych w odniesieniu do wymogów związanych z potencjałem i doświadczeniem wnioskodawcy (np. w zakresie kwalifikacji posiadanych przez kadrę zarządzającą projektem, stosowanych metodyk zarządzania nim czy opracowania planu zarządzania ryzykiem). Dlatego też w aktualnej edycji do udziału w powyższych szkoleniach zapraszamy w szczególności osoby aktywnie uczestniczące w pozyskiwaniu z zewnętrznych źródeł środków finansowych na badania, pełniące aktualnie rolę kierowników lub koordynatorów projektów/grantów, jak również osoby, które chciałyby tę rolę pełnić w najbliższej przyszłości.
W uzasadnieniu zawartym w Formularzu rekrutacyjnym wymagane jest wpisanie tytułu i numeru realizowanego projektu/ów, a w przypadku osób dopiero ubiegających się o finansowanie - deklaracja w ramach jakiego konkursu i kiedy planowane jest wystąpienie z nowym projektem.
Zastrzegamy sobie możliwość weryfikacji przekazanych informacji i złożonych deklaracji w porozumieniu z Centrum Obsługi Projektów PW.
W przypadku niezapełnienia wszystkich miejsc przez wskazane powyżej grupy docelowe, rekrutacja na pozostałe miejsca odbywać się będzie zgodnie z zapisami par. 3 Regulaminu rekrutacji.
W jaki sposób zgłosić chęć udziału w szkoleniach?
Rekrutacja na szkolenia trwa do 30 marca 2022 r. do godz. 12:00 i odbywa się wyłącznie poprzez Formularz rekrutacyjny dostępny -> tutaj. W przypadku problemów z przesłaniem ankiety, prosimy o otworzenie linku w przeglądarce w trybie "incognito".
Każda z osób biorących udział w procesie rekrutacji zobowiązana jest do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji.
Osoby, które otrzymają informację o zakwalifikowaniu na szkolenia, zobligowane będą do wypełnienia i złożenia przed ich rozpoczęciem Oświadczenia uczestnika projektu i danych osobowych -> wzór zakresu danych do przekazania dostępny jest tutaj. Oświadczenie to składa się w wersji elektronicznej przez SAP Portal Pracowniczy dopiero po potwierdzeniu kwalifikacji na szkolenie. Niedostarczenie ww. oświadczenia oznaczać będzie rezygnację z udziału w szkoleniu. Wówczas na szkolenie zakwalifikowana zostanie osoba z listy rezerwowej.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT PW
e-mail: dwe.cziitt@pw.edu.pl
tel.: 22 234 14 23