Kurs podnoszący kompetencje w zakresie zarządzania informacją

Zadanie 44 – Kompetentny wykładowca

Opis kursu

Kurs dotyczy zagadnień związanych z zarządzaniem informacją w procesie dydaktycznym. Szczegółowy program kursu jest dostępny TU.

Kurs zaplanowano dla 3 grup uczestników:

I edycja: 21-22.11.2019 r. w godz. 8:30-15:45

II edycja: 6-7.02.2020 r.

III edycja: listopad 2020 r. (szkolenie online)

Cel kursu Podniesienie kompetencji Nauczycieli akademickich w zakresie efektywnego przekazywania wiedzy
Prowadzący Lena Rzatkiewicz-Bain z firmy MrCertified
Czas trwania 16 godzin lekcyjnych (2 dni x 8 godzin lekcyjnych)
(1 godzina lekcyjna = 45 minut)
Miejsce Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
Zakres kursu
  • wyszukiwanie i weryfikacja informacji,
  • komunikacja, w tym kanały komunikacji, plan komunikacji, narzędzia i style komunikacji,
  • prezentacja informacji, w tym style prowadzenia zajęć i przekazywania informacji,
  • dystrybucja i systemy zarządzania informacją,
Uzyskane kompetencje

Po ukończonym kursie uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu :

• wyszukiwania i weryfikacji informacji,
  • komunikacji (w tym kanałów komunikacji, planu komunikacji, formy komunikacji),prezentacji informacji (w tym stylu prowadzenia zajęć i przekazywania informacji),
  • dystrybucji i systemów zarządzania informacją,
  • doboru narzędzi i stylu komunikacji do odbiorców.
Wymagania względem uczestników projektu

Uczestnicy projektu zobowiązani są do:

1. Udziału w przynajmniej 80% zajęć
  2. Przeprowadzenia zajęć ze studentami (po ukończeniu kursu) z wykorzystaniem zdobytych umiejętności. Zajęcia należy przeprowadzić jeszcze podczas trwania projektu.
  • Spełnienie tego warunku należy udokumentować np. w sylabusie, karcie egzaminacyjnej, etc.

Przykładowa propozycja tekstu do umieszczenia np. w sylabusie:
„Zajęcia zostały przygotowane i będą prowadzone z wykorzystaniem kompetencji i umiejętności z zakresu wyszukiwania i weryfikacji informacji, komunikacji, prezentacji informacji, dystrybucji zarządzania informacją.”

„Zajęcia zostały przygotowane i będą prowadzone z wykorzystaniem kompetencji i umiejętności z zakresu wyszukiwania, weryfikacji, dystrybucji informacji.”

Dokument wydawany po zakończeniu kursu Uczestnicy, którzy udokumentują spełnienie powyższych wymagań otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu.