Zadanie 44 – Wymóg prowadzenia zajęć ze studentami PW

Wszystkie szkolenia i kursy realizowane w ramach zadania 44 są dedykowane nauczycielom akademickim PW i mają na celu podniesienie ich kompetencji dydaktycznych. Politechnika Warszawska jest zobowiązana do monitorowania liczby pracowników uczelni, którzy dzięki wsparciu z EFS podnieśli swoje kompetencje dydaktyczne (w tym również praktycznie wykorzystali w trakcie realizacji projektu zdobyte umiejętności w ramach prowadzonych zajęć ze studentami).

Zgodnie z zaakceptowanym na etapie rekrutacji Regulaminem rekrutacji:

  • Każdy nauczyciel akademicki podnoszący kompetencje w ramach zadania 44, zobowiązany jest do przeprowadzenia zajęć ze studentami (min. 1 semestr) z wykorzystaniem nabytych w czasie kursu lub kursów umiejętności.

Zajęcia – jak należy rozumieć zajęcia ze studentami

Nabyte w czasie kursu lub kursów umiejętności należy wdrożyć na zajęciach ze studentami PW (I lub II stopnia), zajęcia muszą mieć wymiar co najmniej jednego semestru (rozpoczętego po zakończeniu otrzymywania danego wsparcia w projekcie), a zajęcia te należy przeprowadzić najpóźniej w semestrze zimowym 2022 r. (rozpoczęcie prowadzenia zajęć najpóźniej w październiku 2022 r.).

Dokumentacja faktu rozpoczęcia prowadzenia lub przeprowadzenia zajęć ze studentami PW

Fakt rozpoczęcia prowadzenia lub przeprowadzenia zajęć należy udokumentować w sylabusie, karcie przedmiotu, karcie egzaminacyjnej, regulaminie zajęć etc. W indywidualnych sytuacjach możliwe jest także przekazanie innych ustalonych z Działem Wsparcia Edukacji zaświadczeń lub oświadczeń, które potwierdzą przeprowadzenie zajęć ze studentami z wykorzystaniem nabytych podczas kursów umiejętności.

Wskazane formy udokumentowania zostały zaproponowane jako przykładowe możliwe formy, a nie jedyne właściwe. Oznacza to, że uczestnik może zaproponować inny sposób udokumentowania, zgodny z dokumentacją prowadzonych studiów. Dokumentacja może zostać zweryfikowana podczas ew. kontroli ze strony NCBR. Przy uczestnictwie w kilku kursach, uznawalne jest przeprowadzenie jednych zajęć z wykorzystaniem nabytych kompetencji na kilku kursach, co w całości musi znaleźć swoje odzwierciedlenie we wspomnianej dokumentacji.

Informacje jakie muszą się znaleźć w dokumencie lub dokumentach:

  1. Imię i nazwisko uczestnika kursu jako prowadzącego zajęcia.
  2. Nazwa przedmiotu.
  3. Okres realizacji przedmiotu w postaci semestru oraz roku akademickiego np. semestr zimowy 2019/2020. Zajęcia ze studentami muszą się rozpocząć po zakończeniu kursu, ale muszą się rozpocząć przed zakończeniem projektu czyli przed 31.10.2022 r.
  4. Informacja dotycząca wdrożenie nabytych umiejętności lub inna wymagana informacja (język prowadzenia zajęć, tryb prowadzenia zajęć). Przykładowe propozycje tekstu do umieszczenia np. w sylabusie zebrano w odrębnym artykule TUTAJ.

Generowanie dokumentów po wprowadzeniu odpowiednich modyfikacji w systemach:

Lp. Nazwa systemu Sposób generowania dokumentów
1. USOS
https://usosweb.usos.pw.edu.pl/
  1. wyszukaj odpowiedni przedmiot;
  2.  naciśnij przycisk "Drukuj Sylabus";
  3. wybierz odpowiedni cykl dydaktyczny np. rok akademicki 2020/2021 - semestr letni;
  4. pobierz sylabus.
2. Katalog ECTS (https://ects.coi.pw.edu.pl/menu2/programy)
  1. wybierz odpowiedni rok akademicki;
  2. wybierz odpowiedni wydział, kierunek;
  3. stopień studiów; 
  4. znajdź swój przedmiot;
  5. naciśnij wyraz "sylabus" przy odpowiednim przedmiocie, a następnie przycisk "Eksport do pliku MS Word".

Wzory zaświadczeń i oświadczeń

Lp.  Sytuacja Wzór dokumentu
1. Uczestnik kursu nie ma możliwości wprowadzenia modyfikacji do sylabusu, karty przedmiotu lub regulaminu zajęć.  Wzór oświadczenia
     
2.  Uczestnik kursu nie ma możliwości wprowadzenia modyfikacji do sylabusa, karty przedmiotu lub regulaminu zajęć lub nie jest wymieniony jako prowadzący zajęcia lub koordynator przedmiotu -> Potrzeba potwierdzenia, że uczestnik kursu prowadził dane zajęcia i wykorzystał na nich umiejętności  Wzór zaświadczenia do podpisu przez kierownika/koordyntora przedmiotu