Jak zmotywować się do działania? - Projektor Kariery

Zbliżający się rok akademicki jest dobrym momentem na stawianie sobie nowych wyzwań. Na początku czujemy się zazwyczaj zmotywowani i pełni chęci do działania. Z upływem czasu nasza motywacja zaczyna jednak spadać. Dopada nas tzw. słomiany zapał.

Psychologia mówi o dwóch podstawowych rodzajach motywacji, która kieruje człowiekiem: zewnętrznej i wewnętrznej.

Badania pokazują, że motywacja wewnętrzna jest dla nas zdecydowanie korzystniejsza. Jest ona kluczowa, jeśli chodzi o budowanie pełnego, satysfakcjonującego życia. Osoby, które potrafią odnaleźć w sobie motywację wewnętrzną, osiągają lepsze wyniki w nauce, ale także w życiu osobistym i zawodowym.

Zatem co zrobić, by zmotywować się do działania i wytrwać w swoich postanowieniach?

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na praktyczne warsztaty motywacyjne, w trakcie których:

• dowiesz się co cię motywuje do działania, a co demotywuje
  • wzmocnisz poczucie sprawstwa w swoim życiu
  • stworzysz swój indywidualny plan motywacyjny
  • poznasz sposoby na stawianie celów i planowanie swoich działań
  • zyskasz konkretne narzędzia zwiększające motywację do działania

Program warsztatu:

• Czym jest motywacja? Rodzaje motywacji.
  • Motywacja a wytrwałość – przedstawienie badań.
  • Jak przebiega zmiana? Stadia zmiany.
  • Co ciebie motywuje – autodiagnoza.
  • Rozmowa ukierunkowana na rozwiązanie – ćwiczenie.
  • Wpływ monologu wewnętrznego na emocje i podejmowane działania.
  • Rola wyobrażeń w osiąganiu celów.
  • Techniki motywacyjne.

Prowadzące:

Joanna Dostal – Kielczyk – doradca zawodowy, psycholog, trener / BRK PW

Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, poszukującymi swojej ścieżki zawodowej. Pomaga studentom w przygotowaniach do spotkania z pracodawcą.

Ewa Kluczek - Woźniak – psycholog, doradca zawodowy, coach, trener / BRK PW

Posiada doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowych związanych z tematyką planowania kariery, radzenia sobie ze stresem i asertywnością. Wspiera studentów i absolwentów w poruszaniu się po rynku pracy.

Informacje organizacyjne:

DATA: 26.09.2019 (czwartek), w godz. 10:00 – 14:15

MIEJSCE: CZIiTT, ulica Rektorska 4, sala 5.04

Dla kogo: wyłącznie studenci PW zapisani / chcący się zapisać do Projektora Kariery

Uwaga: osoby niekwalifikujące się do projektu będą wypisywane z listy uczestników.

Rejestracja na wydarzenie możliwa po zalogowaniu do platformy kariery Career Center.

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Jeśli ktoś z zapisanych osób musi odwołać swoją obecność – apelujemy o powiadomienie nas lub wypisanie się poprzez Career Center - wypisując się dajemy możliwość zapisu innym osobom.