NERW 2 PW | Konkurs na udzielenie finansowania studiów podyplomowych, szkoleń lub kursów specjalistycznych - edycja jesienna

Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT PW zaprasza pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w konkursie dotyczącym udzielenia finansowania studiów podyplomowych oraz szkoleń i kursów specjalistycznych w ramach zadania 25 „Nowoczesne zarządzanie uczelnią”.

To już ostatnia szansa na skorzystanie z tego rodzaju wsparcia w ramach projektu „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”.

Aktualny konkurs dotyczy finansowania udziału w:

1. studiach podyplomowych,
  2. szkoleniu/kursie specjalistycznym.

UWAGA: O finansowanie studiów podyplomowych mogą ubiegać się jedynie osoby, które:

• z własnych środków opłaciły czesne (opłatę za studia) i są uczestnikami jednorocznych studiów podyplomowych, które rozpoczęły/rozpoczną się w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023 i zakończą się nie później niż do 30 września 2023 r. oraz
  • na opłacenie udziału w wyżej wymienionych studiach podyplomowych nie uzyskały finansowania lub współfinansowania z innych źródeł (np. w ramach projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, w ramach finansowania ze środków wewnętrznych jednostki, w której są zatrudnione i/lub w ramach innych środków uczelnianych etc.).

Każda z osób, która zostanie wyłoniona w konkursie, otrzyma ze środków projektu NERW 2 PW finansowanie opłaty za studia podyplomowe (czesne) lub opłaty za udział w szkoleniu/kursie specjalistycznym. Dodatkowe koszty, np. opłata rekrutacyjna/wpisowa, nie będą finansowane.

W przypadku, gdy Wnioskodawca otrzyma finansowanie udziału w studiach podyplomowych realizowanych przez jednostkę organizacyjną Politechniki Warszawskiej, finansowanie będzie mogło być udzielone jedynie do wysokości opłaty za studia pomniejszonej o narzut kosztów ogólnych i wydziałowych.

Wskazane we wniosku aplikacyjnym studia podyplomowe, szkolenia/kursy specjalistyczne muszą:

• uwzględniać potrzeby rozwojowe lub zarządcze Politechniki Warszawskiej oraz cele Projektu NERW 2 PW,
  • być zgodne pod względem tematyki studiów lub programu/zakresu tematycznego wybranego szkolenia/kursu specjalistycznego z zajmowanym przez Wnioskodawcę stanowiskiem lub pełnioną funkcją,
  • odpowiadać na potrzeby wynikające z konieczności przekwalifikowania Wnioskodawcy dla potrzeb Uczelni, w tym jednostki PW, w której jest zatrudniony lub odpowiadać na potrzeby Politechniki Warszawskiej powstałe w związku z dostosowaniem jej funkcjonowania do aktualnych przepisów prawnych.

Uwaga: Konkurs nie dotyczy studiów podyplomowych, szkoleń/kursów specjalistycznych, których program/zakres tematyczny jest zbieżny ze studiami podyplomowymi i szkoleniami specjalistycznymi realizowanymi w projekcie NERW PW (w szczególności w ramach zadań nr 48 i nr 52) oraz w projekcie NERW 2 PW (w szczególności w ramach zadań nr 21, 22, 23) - zgodnie z zapisami Regulaminu (par. 2 ust.4.).

Warunki uczestnictwa w konkursie oraz informacja o jego etapach dostępne są w „Regulaminie udzielania finansowania studiów podyplomowych, szkolenia/kursu specjalistycznego” .

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć w Dziale Wsparcia Edukacji, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, ul. Rektorska 4, pok. 3.14 (w godzinach 09:00-15:00):

1. prawidłowo wypełniony „Wniosek o przyznanie finansowania studiów podyplomowych” lub „Wniosek o przyznanie finansowania szkolenia/kursu specjalistycznego” w ramach zadania 25 „Nowoczesne zarządzanie uczelnią” projektu „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” wraz z załącznikami,
  2. list motywacyjny uzasadniający powody ubiegania się o przyznanie finansowania wybranej usługi edukacyjnej oraz opisujący potencjalne zaangażowanie kandydata w realizację procesów rozwojowych lub zarządczych PW w perspektywie najbliższych 5 lat, w szczególności w kontekście wyzwań przed jakimi znajduje się PW (maksymalnie jedna strona formatu A4),
  3. opinię bezpośredniego przełożonego.

Termin składania wniosków:

1. w przypadku wniosków o finansowanie studiów podyplomowych: 21 października 2022 r.
  2. w przypadku wniosków o finansowanie udziału w szkoleniu/kursie specjalistycznym: 4 listopada 2022 r.

Niezłożenie lub nieprzesłanie wypełnionych i podpisanych dokumentów w powyższych terminach może skutkować odrzuceniem wniosku.

W przypadku braku możliwości złożenia/przesłania dokumentów w wersji papierowej w wyznaczonym terminie, dopuszczamy możliwość przesłania skanów wypełnionych i podpisanych dokumentów na adres dwe.cziitt@pw.edu.pl (w tytule e-maila prosimy wpisać: "NERW 2 | Nabór - studia podyplomowe/szkolenia jesień 2022"). W tym przypadku, dokumenty w wersji papierowej należy dostarczyć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin udzielania finansowania studiów podyplomowych, szkolenia/kursu specjalistycznego

Zał. 1a - Wniosek o przyznanie finansowania – studia podyplomowe

Zał. 1b - Wniosek o przyznanie finansowania – szkolenie/kurs

Zał. 2 - Wzór opinii bezpośredniego przełożonego

UWAGA: Warunkiem obligatoryjnym uczestnictwa w projekcie jest przekazanie Oświadczenia uczestnika Projektu wraz z zakresem danych osobowych i zgodą na ich przetwarzanie (wzór zakresu danych dostępny jest tutaj). Oświadczenie to składa się w wersji elektronicznej przez SAP Portal Pracowniczy dopiero po otrzymaniu informacji o przyznaniu finansowania.

Monika Mrówczyńska

Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT PW