Od pomysłu do projektu biznesowego – summer edition #1 rekrutujemy

Od pomysłu do projektu biznesowego – summer edition #1  rekrutujemy

Program dla studentów Politechniki Warszawskiej. Rekrutujemy zespoły z pomysłami!

Jeżeli chcesz wziąć udział w letniej edycji, napisz do:

inkubator.cziitt@pw.edu.pl lub zadzwoń: tel. 22 234 14 30.

Zaczynamy po 11 lipca 2018 r. Deadline na zgłoszenia: 29 czerwca 2018 r.
Spotkania w godzinach przedpołudniowych, raz w tygodniu po 6 h. Terminy podamy wkrótce.

Do programu szukamy zespołów studentów Politechniki Warszawskiej, którzy mają pomysł na usługę lub produkt i chcą w wakacje nad nim popracować. Oferujemy warsztaty, wsparcie ekspertów oraz networking. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, przy ul. Rektorskiej 4.

Uczestnikom kursu (zespoły pracujące nad swoimi pomysłami biznesowymi) proponujemy udział w kursie pozwalającym na rozwój nowego produktu lub usługi, weryfikację jego poszczególnych założeń oraz budowę pierwszego prototypu. Proces preinkubacji zaplanowany jest na osiem 6-godzinnych spotkań, w trakcie których zespoły zdobędą również wiedzę dotyczącą zakładania oraz prowadzenia własnej firmy, budowania modelu biznesowego czy strategii marketingowej.

Co zyskasz:

• udział w zajęciach warsztatowych (8 spotkań)
  • dostępność mentorów Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej
  • dostęp do powierzchni ININ PW w trakcie trwania edycji (praca w grupach w dodatkowych terminach)
  • w przypadku pozytywnej weryfikacji projektu, możliwość kontynuacji prac w ramach Akceleracji ININ PW lub po założeniu działalności gospodarczej - w ramach Inkubacji ININ PW
  • pierwszeństwo udziału w wydarzeniach organizowanych przez ININ/CZIiTT PW
  • networking
  • DemoDay - możliwość zaprezentowania projektu przed szeroką publicznością (jesień)

Wymagania:

• do edycji summer edition #1 rekrutujemy zespoły (2-6 osób), które mają już pomysł na usługę lub produkt
  • uczestnicy – studenci stacjonarni Politechniki Warszawskiej (4 ostatnie semestry studiów I stopnia lub II stopień studiów)
  • zobowiązanie do pracy poza spotkaniami (konieczne jest przyjście „przygotowanym” na kolejne spotkania)
  • zobowiązanie do zachowania w tajemnicy szczegółów rozwijanych w programie projektów

Harmonogram:

• Wprowadzenie

Omówimy plan działania na najbliższe tygodnie. Uczestnicy zaprezentują swoje projekty.
Wykład wprowadzający. Networking

• Triada: Klient - Problem - Rozwiązanie
  • Mentoring

Będziesz miał okazję spotkać się z ekspertami (obszary: marketing, sprzedaż, walidacja MVP, strategie patentowe, budowanie BMC itp.) i skonsultować poszczególne komponenty swojego projektu.

• Budowa Modelu Biznesowego - Business Model Canvas

Porozmawiamy o proponowanych produktach i wartości, jaką oferują. Zidentyfikujesz potrzebę rynku, jego segmenty oraz potencjalnych klientów. Omówimy pomysły na dystrybucję produktu oraz proces budowania relacji z partnerami. Nauczysz się, jak budować strategię sprzedaży
i strategię cenową. Dowiesz się, jakie zasoby są konieczne do uruchomienia projektu, oraz jak zbudować stronę kosztową rozwijającego się biznesu.

• Warsztaty Design Thinking

Przeprowadzimy Cię przez 5-etapowy proces myślenia projektowego. Zaczniemy od zbadania potrzeb klienta, następnie zdefiniujemy potrzebę. Po etapie generowania pomysłów przystąpimy do wykonania prototypów. Cały proces zamknie testowanie w środowisku użytkownika.

• PITCH

Poznasz niezbędne elementy prezentacji inwestorskiej oraz przygotujesz własne wystąpienie.

• DemoDay ININ PW

Prezentacja projektów przed szeroką publicznością jesienią 2018 r.

Więcej informacji na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/inkubator/summer-edition-1/

inkubator